Alfa Romeo Giulia - styl ma we krwi

Article6 giulia

Giulia. Styl mamy we krwi. Właśnie dlatego nowa Giulia w wersji podstawowej wyróżnia się wszystkimi niepowtarzalnymi cechami Alfy Romeo: wyczuciem proporcji, prostotą, eleganckimi liniami nadwozia i precyzyjnie wykonanymi detalami wnętrza. Z przodu nie mogło zabraknąć legendarnego trilobo Alfy Romeo — być może najsłynniejszego i najbardziej rozpoznawalnego motywu w branży motoryzacyjnej. Wyraźne przetłoczenie na drzwiach kieruje uwagę na muskularny tył samochodu. Wszystkie te stylowe elementy to coś więcej niż tylko estetyka — to również funkcjonalność. Właśnie tak przejawia się „La Meccanica delle emozioni” marki Alfa Romeo.

Proste, ale ekskluzywne wnętrze nowej Giulii zostało zaprojektowane z myślą o kierowcy. W Giulii to właśnie kierowca jest w centrum uwagi, a każdy przyrząd jest łatwo dostępny podczas jazdy. Technologia ma służyć przede wszystkim czerpaniu jak największej przyjemności z jazdy. Środkową konsolę oraz wyświetlacz w zestawie wskaźników również zaprojektowano z myślą aby jak najbardziej ułatwić prowadzenie samochodu kierowcy. Przednie fotele z 6-stopniową ręczną regulacją są pokryte czarną tkaniną techniczną, a kierowca czuje się w nich jak w szytym na miarę, doskonale skrojonym garniturze.

Nowa Giulia — nawet w wersji podstawowej — jest wyposażona w innowacyjne systemy informacyjno-multimedialne nowej generacji, sterowane intuicyjnym panelem obrotowym na środkowej konsoli. System oferuje zaawansowane rozpoznawanie mowy oraz sterowanie za pomocą przycisków na kierownicy, natomiast technologia Bluetooth umożliwia odtwarzanie treści audio ze smartfona oraz bezprzewodowe odbieranie połączeń telefonicznych.

Alfa Romeo Giulia jest wyposażona w najbardziej zaawansowane systemy bepieczeństwa, dzięki którym zdobyła 5 gwiazdek w najnowszych testach zderzeniowych EuroNCAP, osiągając najlepszy wynik 98% za ochronę dorosłych pasażerów.

Alfa™ DNA ma wpływ na parametry silnika i inne elementy, w tym na charakterystykę działania układu kierowniczego, zawieszenia czy skrzyni biegów — dzięki czemu równowaga samochodu w czasie jazdy zostaje zachowana. Styl jazdy zależy od kierowcy i od drogi. Nowa Giulia sprawi, że każda podróż będzie wyjątkowym przeżyciem.

Dzięki najnowocześniejszym technologiom i materiałom nowy model Giulia gwarantuje optymalną kontrolę nad samochodem i jednocześnie zapewnia komfort na miarę klasy premium. Tradycyjne zawieszenie unowocześniono, korzystając z opatentowanych rozwiązań AlfaLink™. Szerokie zastosowanie aluminium — zarówno w przednim, jak i w tylnym zawieszeniu — umożliwiło zmniejszenie całkowitej masy samochodu. Nowa Giulia jest zwinna i bezpieczna — nie uznaje kompromisów, jeśli chodzi o przyjemność z jazdy.

Giulia oferowana jest z silnikami z których każdy zapewnia rewelacyjne osiągi i zaawansowaną wydajność. Silnik 2.2 Turbo Diesel 150 KM dostępny jest z manualną 6-biegową lub automatyczną 8-biegową skrzynią biegów. Silnik posiada układ wtryskowy najnowszej generacji (IRS) i ciśnienie robocze 2.000 bar .  Natomiast 2.0 Turbo Benzyna 200 KM współpracuje tylko z 8-biegową skrzynią automatyczną i wyposażony jest w elektrohydrauliczny system kontroli zaworów MultiAir, turbosprężarkę oraz bezpośredni wtrysk z systemem wysokiego ciśnienia 200 bar. Dzięki temu posiada szybką reakcję na pedału gazu oraz zaskakuje oszczędnością spalania. Moc 200 KM osiąga przy 5.000 obrotów/min, a maksymalny moment obrotowy to 330 Nm przy 1.750 obrotach/min.

Komentarze:

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz!


wstecz